Ви використовуєте стару версію браузера. Для коректного відображення сайту поновіть ваш браузер.
10.02.2016

Сюжети вчорашньої наукової фантастики давно стали реальністю – ми приймаємо, як належне та повсякденне швидку передачу майже будь-якого об’єму і […]

Сюжети вчорашньої наукової фантастики давно стали реальністю – ми приймаємо, як належне та повсякденне швидку передачу майже будь-якого об’єму і типу інформації за лічені секунди вбудь-яку точку Земної кулі. Відеоконференції вебінари, обмін інформацією на тисячі кілометрів так органічно увійшли в наше життя, що ми зазвичай не замислюємось, що забезпечує цей глобальний зв’язок.

Інформація стала настільки доступною, що інколи здається, що вона просто висить у повітрі: простягни руку – і до твоїх послуг всі досягнення людства в один клік. Але цей сервіс надають не супутники, не аеростати чи дрони, не чаклунство і навіть не супергерої, що розривають простір-час. Глобальний зв’язок людства забезпечує складна система глибоководних кабелів.

Прабатьком цієї системи можна вважати трансатлантичний телеграфний кабель, прокладка якого розпочалась в 1854 році. Це був перший проект таких масштабів.

Багато води перемістилося з тих пір. Значно змінились і використовувані види кабеля, і технології, і загальна протяжність кабелів в системі зв’язку: з 2500 миль (4023.36 км) в 1854 році до 550 000 миль (885 139.2 км) в 2015 (для порівняння протяжність екватора Землі – 40 075.696 км).

І масштаби цього діяння рук людських добре демонструє анімована карта глибоководних інтернет-кабелів Землі.

Добавить комментарий